пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Хай прапор огорне серце та душу!

 


Стань під прапор синьо-жовтий - стяг відважних прабатьків.

Доторкнися позолоти запорізьких козаків!

І засяє над тобою найдорожчий із клейнод,

Шануватимеш з любов’ю рідну армію, народ.

Будеш гордим за чесноти героїчних прабатьків.

Стань під прапор синьо-жовтий запорізьких козаків!

      Для кожної держави прапор - це лице країни. Під цим прапором зустрічають іноземних гостей, приймають присягу військовослужбовці, працюють посольства України, його урочисто піднімають у дні слави та перемог наших олімпійців, а зараз під цим прапором наші бійці виборюють перемогу в ім’я свободи України, йдуть у двобій за справедливість, за чисте небо, за святу правду! За Україну!

        28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Прапор України і це записано в Конституції України - стаття 20 Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів...
          Багато століть відбувалося формування нашого шляхетного та яскравого стягу - священного двоколору. Багато поколінь захисників української землі проливали кров та клали свої голови за цей величний символ.

         Є популярне тлумачення, відповідно до якого синій колір символізує небо, а жовтий - стиглі пшеничні поля.

           Однак існують також інші трактування колірної гами українського Прапора. Хтось каже, що національний  прапор України - символ двох головних стихій: води і вогню. А з більш релігійної точки зору: синій колір - Божа сила, Небеса, а жовтий - це Віра.

        Та найбільш поширеним є перший варіант.

Напередодні святкування Дня Незалежності нашої держави, 23 серпня, за Указом Президента України вже котрий рік поспіль вся країна офіційно вшановує головний державний символ – Прапор України - найдорожчий символ, за який і сьогодні найкращі сини та дочки ведуть боротьбу із ворогом на Сході нашої держави за свободу, за незалежність нашої країни. Це – символ волі, віри і сили українського народу.

 

                              Цікаві факти про прапор України

Найбільший український прапор, який був намальований, з’явився у Києві в червні 2014 року. Волонтери розмалювали на Оболонській набережній величезну ділянку бетонного укосу у кольори державного прапора  України. В акції взяли участь тисячі киян.

У Книгу рекордів України 23 серпня 2007 року потрапив найбільший прапор України: 1350 метрів квадратних. Це 30 на 45 метрів, який пошила вдова донецького шахтаря Марія Бєляткова. Стяг називають «Донецьким прапором».

З нагоди 25 річниці Незалежності України у Книгу рекордів Гіннеса внесли світовий рекорд – найбільший у світі килим із квітів у синьо-жовтих кольорах. Це 13 тис 57 метрів квадратних квіткової гами. А коли квіти розпустилися, килим став більшим на 8 метрів квадратних.

Наш Прапор прославляє Україну у різних куточках Землі і, навіть, побував на найвищому вулкані у світі (це у Тихому океані, масив Тому).

https://www.youtube.com/watch?v=_bAtuW5cIQI

 Небеса блакитні сяють з глибини,

А пшеничні й житні мерехтять лани.

Образ цей не зблідне, хоч минуть жнива.

Це знамено рідне - злото й синява.

Прапор наш - не битва, не рушничний дріб.

По горі – молитва, по долині – хліб.


















Немає коментарів:

Дописати коментар

Різдвяні посиденьки: Світло надії

  25 грудня 2023 року українці вперше офіційно відзначатимуть Різдво за Новоюліанським календарем. Вже стало доброю традицією, напередодні с...